Psycholog. Szkolił się w Specjalistycznej Poradni dla Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych OPTA, Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii (IPP) oraz Studium Psychoterapii Analitycznej (SPA). Pracował jako socjoterapeuta dzieci i młodzieży, a następnie jako psychoterapeuta psychoanalityczny osób dorosłych. W latach 1996-2009 współpracował z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. m.in. jako prowadzący jedno z pierwszych antydyskryminacyjnych szkoleń, którego był współautorem „Społeczeństwo bez uprzedzeń” (1997, 1998) oraz pionierskie szkolenie opiekunów młodych nauczycieli „Mentor” (1999). Obecnie prowadzi szkolenia dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów (współpraca z ORE, MSCDN, WCIES). Jest współautorem książki „Nauczyciel na starcie” (2000, Wydawnictwa CODN), programów WoS i WdŻR dla gimnazjum „To jest ważne…” (Warszawa 1999, 2001, Wydawnictwo JUKA) oraz podręcznika wychowania do życia w rodzinie „ Kim jestem?” (2003). Współpracował z Porozumieniem na Rzecz Edukacji Seksualnej w Polskiej Szkole. Autor książki „Opiekun nauczyciela – umiejętności psychologiczne” (Warszawa, 2003, Wydawnictwo CODN), tekstów w poradnikach Wydawnictwa Raabe, w czasopiśmie „Dyrektor Szkoły” Wydawnictwa Wolters Kluwer oraz serii artykułów, „Głosie Nauczycielskim” (2010-2015). Pracuje w NZOZ Przychodni Specjalistycznej Prosen w Warszawie. Jest członkiem Klubu Sceptyków Polskich, który upowszechnia rzetelną psychologiczną wiedzę naukową i ujawnia działalność pseudonaukową.